Ania Karpowicz

flecistka // concert flutist

CDs

"WarszeMuzik vol.2" (Opus Series, 2023)
Ania Karpowicz - flet
Marek Bracha - fortepian
Hashtag Strings

Druga płyta z serii "WarszeMuzik" zawiera wczesne utwory Mieczysława Wajnberga (Kołysanka dla Esti z 1935 roku, 12 Miniatur na flet i fortepian z 1945 roku) oraz Koncert Fletowy Nr2 (1987) - jedno z ostatnich ukończonych dzieł Kompozytora. Muzyce towarzyszą nagrania terenowe zrealizowane w warszawskich ostańcach.

więcej

"Music of Strings" (Chopin University Press, 2021)
Wojciech Błażejczyk
"Spirits of the Dead" In:te:gro
Płyta wyróżniona nagrodą Fryderyk 2023

Dziewięć utworów Wojciecha Błażejczyka jest swoistym laboratorium dźwiękowych eksperymentów z instrumentami strunowymi, zarówno klasycznymi, jak i nietypowymi. Kompozytor do współpracy zaprosił znakomite zespoły: Ensemble MusikFabrik, Hashtag Ensemble, Kwadrofonik oraz In:te:gro.

więcej

Ania Karpowicz "TOVA" (Opus Series, 2020)

Recital cyfrowy na flet solo, elektronikę i video:
Marta Śniady - 4 rituals of women’s happiness 2.0
Nina Fukuoka - 残生 (zansei) 
Aleksandra Kaca - Inner 
Teoniki Rożynek - Scream

więcej

Hashtag Ensemble "Openings of the (eye)" (Bołt Records, 2020)

"W partyturach Długoszewski zwraca uwagę cyzelowanie najdrobniejszych detali brzmieniowych. Rodzaj artykulacji i dynamiki potrafi zmieniać się co miarę, zwłaszcza w partii perkusji. Kompozytorka nakłada na siebie plany instrumentalne o różnej dynamice, tworząc unikatowe mikstury brzmieniowe." (Krzysztof Stefański)

więcej

WARSZEMUZIK Ania Karpowicz, Marek Bracha, Hashtag Strings (LP RR 2019)

"Od 2017 roku w nielicznych ocalałych kamienicach (warszawskiego getta) słychać dźwięki muzyki Wajnberga. Muzyka Wajnberga, świadoma europejskich korzeni, ukształtowana artystycznie pod wpływem szkoły rosyjskiej, pozostała polska i żydowska. Jak Warsze, jego miasto." (Adam Suprynowicz)

więcej

Hashtag Ensemble FIRST COMMAND (DUX, 2019)

Pierwsze dowództwo nie powstałoby bez Smugi cienia Josepha Conrada. Tekst powieści stanowił punkt wyjścia dla młodego kompozytora Adama Porębskiego oraz bezpośrednią inspirację do napisania elektroakustycznej suity na zespół kameralny. Nie jest to jednak kompozycja utrzymana w konwencji muzyki filmowej, czy ilustracyjnej. 

więcej

Hashtag Ensemble #WITKACY (Requiem Records Opus Series, 2018)

Program #WITKACY powstał w 2017 r. do partytur fotograficznych na zaproszenie Polskiego Towarszystwa Muzyki Współczesnej. Płyta jest zapisem premierowego koncertu, który odbył się w warszawskim PROMie Kultury. Z tym samym programem zespół wystąpił w Filharmonii szczecińskiej w ramach cyklu SOUNDLAB (2018).

więcej

Wojciech Błażejczyk "Trash Music" (Requiem Records Opus Series, 2018)

Monograficzny album nagrany z udziałem Hashtag Ensemble, zawierający trzy kompozycje na instrumenty akustyczne, głos, elektronikę i obiektofony – zużyte przedmioty codziennego użytku (takie jak suszarka na bieliznę, lampka, siekacz do jaj), których dźwięk jest przetwarzany na żywo. Teksty utworów stanowią kompilacje treści zaczerpniętych ze środków masowego przekazu – stron i forów internetowych, gazet, reklam, a także portalu Facebook i napisów na murach budynków.

więcej

Hashtag Ensemble #NetworkMusic (Requiem Records Opus Series, 2018)

To pierwsza repertuarowa płyta zepołu nagrana w szerokich składach łączących brzmienie klasycznych instrumentów akustycznych i elektronicznych (m.in. EWI, Hammond, gitara elektryczna). Utwory dla Hashtag Ensemble napisali młodzi polscy kompozytorzy: W. Błażejczyk, D. Przybylski, I. Zalewski, A. Porębski i M. Majkusiak, podejmując temat muzycznego networkingu.

więcej

Hashtag Ensemble "Visegrad Songs" (Requiem Records Opus Series, 2015)

„Jeżeli lubisz tajemne mroki, nagłe rozbłyski, smugi, krążenie barw i fantazyjność – wszystko to na tej płycie masz. Ale jest też tu dystans, kultura opowieści i użytych środków. Jest tęsknota, ale nie ma pretensji. Zapomnisz przy tej płycie na chwilę o artystycznej ostrości, walce kontrastów, dramacie i radykalizmie. Spokojnie, wszystko to autorzy płyty znają i umieją. Ale na chwilę przystają. I jest w tym ich odwaga.” (Jerzy Kornowicz)

więcej